CarNext – digitalizace prodeje aut pomocí automatizace online marketingu

Dobře nastavenými data driven procesy jsme pomohli prodejci ojetých vozů zvýšit tržby z e-shopu o 128–429% (podle období) a počet získaných leadů o 38–181% (podle období).

Co klient potřeboval

CarNext potřeboval nově nastavit strategii digitální kampaně. Nebyl spokojen s dosavadními vysokými rozpočty vydanými na display, search i Facebook reklamu, které navíc nepřinášely uspokojivé výsledky. Zadání bylo specifické svou strukturou - CarNext je zároveň obchodní web a zároveň e-shop. Nákupní proces je vzhledem k produktu komplikovaný.

CarNext by Leaseplan

CarNext prodává ojetá vozidla od Leaseplanu po prvním majiteli. Svým zákazníkům zaručuje kompletní znalost servisní historie automobilu a kvalitní vozy s výbornou péčí po dobu operativního leasingu.

Začátek spolupráce: 03/2021

O 128–429 % vyšší online tržby

O 38–181 % více leadů

O 60 % nižší náklady

Jak jsme zadání vyřešili

Celou kampaň jsme postavili na zelené louce – bez přístupu do historie účtů z holandské centrály. Rozhodnutí o našem výběru přišlo ze dne na den a kampaň jsme museli začít vytvářet a spravovat do 24 hod. Nejprve jsme rozklíčovali dosavadní statistiky v Google Analytics, nastavili nové cíle a provázali je mezi sebou. To pak významně ovlivnilo i propojení s reklamními systémy a nastavení mikrokonverzí pro co nejlepší optimalizaci kampaní. Nasadili jsme pokročilé automatizační nástroje, chytré data driven procesy a docílili zvýšení konverzí, online tržeb i požadovaného snížení nákladu na kampaň o více než polovinu.

Děkujeme za osobní doporučení

Martin Racman

Senior Marketing Manager

Je radost pracovat s daty, pokud víte, jak na to. 
Díky Aitomu jsme ve velmi krátké době dokázali dosáhnout mnohonásobně lepších výsledků v porovnání s předchozím obdobím v minulém roce, kdy jsme celé nastavení digitální komunikace přebírali ze zahraničí. Špičková znalost analytiky přispívá k přesnému cílení na konkrétní uživatele. Automatizace kampaní celkově zjednodušuje práci, zlepšuje výsledky a samozřejmě dochází i k finančním úsporám.

LeasePlan ČR, s. r. o.